V dňoch 3. - 7. júla 2017 Arcidiecézne centrum pre mládež v Prešove organizovalo kurz pre pomocných animátorov snázvom Animátorská prípravka (APka).

Počas tohto týdňa sa na fare v Hermanovciach vytvorilo spoločenstvo mladých ľudí zídených z rôznych kútov celej arcidiecézy. Budúcim animátorom bolo sprostredkované množstvo informácií z rôznych oblastí, ako napríklad sebapoznanie, kerygma, sviatosti, komunikácia a spolupráca s kňazom vo farnosti, o ktorých diskutovali v jednotlivých skupinkách. Zamerali sme sa však nielen na teóriu, ale aj na prax. Svojimi animátorskými vlohami sa mohli pochváliť pri príprave otázok na diskusiu a aktivít k vybranej téme stretka.

Nemenej dôležitý bol čas strávený s Bohom prostredníctvom rôznych foriem modlitby, adorácie a samozrejme slávenia Euchristie. Okrem toho si účastníci mohli na vlastnej koži vyskúšať rôzne aktivity, spoločenské hry, skupinové hry a zábavné kvízy, ktoré môžu využiť pri práci či už s deťmi, alebo mládežou.

Spoločný týždeň sme zvŕšili sv. omšou, pri ktorej bolo účastníckom slávnostne odovzdané Osvedčenie o absolvovaní kurzu APka - Animátorská prípravka.

Fotky z APky si môžete pozrieť tu: www.facebook.com/pg/AcMko/photos/?tab=album&album_id=1224514644325110