Počas Kvetného víkendu 12.-14. apríla 2019 sa konalo Spotkanie mlodežy arcidieceziji Przemyskej (SMAP) v Dukle.

Organizátori stretnutia pozvali okrem domácich Poliakov aj mladých z Ukrajiny, Maďarska a Slovenska. Z našej košickej arcidiecézy sa stretnutia zúčastnilo 30 mladých.

Read more ...

Dňa 12.1. 2019 sa v Arcidiecéznom centre pre mládež v Prešove uskutočnil 2. ročník Konferencie pre animátorov. Témou tohto ročníka bolo „Svedectvo v osobnom kontakte a v médiách. Účastníkom sa prihovorili hostia o. Martin Harčár, novinárka Mária Pihuličová a blogerka Lenka Repčáková. V prednáškach a diskusii zaznelo povzbudenie k ohlasovaniu radostnej zvesti o tom, čo Boh robí v našich životoch a slobodnému vyjadrovaniu svojich postojov v mediálnom a internetovom prostredí. Diskusiou sa dotkla aj témy kritického hodnotenie informácií.

V rámci workshopov si účastníci mali možnosť vyskúšať tvorbu tlačovej správy a mohli si vymieňať svoje skúsenosti z animátorskej služby. Konferencia bola zavŕšená adoráciou a svätou omšou, ktorú celebroval o. Marek Roják, moderátor ACM.

„Aj keď ma téma médií až tak nezaujímala, som rád, že som tu bol a dozvedel sa množstvo nových vecí, zažil spoločenstvo s priateľmi a mojimi kolegami animátormi. Z tejto konferencie si určite odnášam myšlienky, ktoré ma v rámci animátorstva posunú niekde ďalej.“ , povedal účastník konferencie Jakub (23).

„Myslím si, že táto konferencia splnila svoj účel a naši mladí animátori si z nej odniesli povzbudenie, odvahu vydávať svedectvo a možno aj nové poznatky o tom ako môže správne využiť média vo svoj prospech a na slávu Boha.“ Na záver zhodnotil o. Marek Roják.

 

„Ak nevieš, do akého prístavu plávaš, nijaký vietor nebude správny" (neznámy autor).

Seminár „Objav svoje osobné poslanie" pomôže jednotlivcom pomenovať zameranie ich životov, a to na základe objavenia silných stránok, túžob srdca či záujmov. Viesť ho bude koordinátor pre podporu strategického rozvoja práce s mládežou v ZKSM a koordinátor iniciatívy UpGrade, Eduard Filo.

Read more ...
Page 1 of 3