Spievajte Pánovi pieseň novú,
lebo vykonal veci zázračné.  Žalm 98, 1

Mám rada žalmy, lebo vždy vystihnú to, čo prežívam. Niekedy oveľa lepšie ako ja. V posledných dňoch, aj dnes, počas svätej omše znejú slová o zázrakoch, veľkých veciach, ktoré robí Boh. A ja tak rozmýšľam, aký zázrak urobil naposledy v mojom živote...

Read more ...

Živé a účinné je Božie slovo, rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca. Hebr 4,12

Tento verš bol alelujovým veršom dnešného dňa a pravdupovediac ma veľmi zaujal. Vynorila sa mi v hlave situácia, ktorú si možno zažil už aj ty.

Read more ...

Evanjelium zo dňa, Mk 1,21-28

V sobotu vošiel Ježiš v Kafarnaume do synagógy a učil. I žasli nad jeho učením, lebo ich učil ako ten, čo má moc, a nie ako zákonníci.

A práve bol v ich synagóge človek posadnutý nečistým duchom. Ten vykríkol: „Čo ťa do nás, Ježiš Nazaretský? Prišiel si nás zničiť? Viem, kto si: Boží Svätý.“

Ježiš mu prísne rozkázal: „Mlč a vyjdi z neho!“ Nečistý duch ním zalomcoval a s veľkým krikom z neho vyšiel.

Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine.

Read more ...

Múdre internetové stránky popisujú účinky tekutiny zvanej med nasledovne: Med prospieva hojeniu rán, má antibakteriálne účinky a môže nahradiť nezdravý cukor, pretože je zdrojom energie pre organizmus. Inak povedané, uzdravuje, očisťuje, pomáha bojovať proti tomu, čo nám škodí a dodáva silu. Nepripomína Vám to niečo? 
Read more ...

Ako teeneger si pamätám jednu zo skúšok odvahy. Patrilo medzi ne nájsť na lúke kobylku, položiť si ju na dlaň ruky a nech ukáže, ako ďaleko doskočí. Ak by sme chceli túto úlohu od dnešných mladých, neviem, ako by zareagovali.

Read more ...

 Prvých osem novembrových dní dobrovoľne okupujeme cintoríny viac ako nákupné centrá. Je tu oveľa viac svetla ako pri blikajúcom  výklade, ktorý nás láka kúpiť veci pre tento čas.

Stojím pri hrobe svojich blízkych. Popri modlitbe a spomienke na nich si kladiem otázku na ktorú tí, ktorí ma predišli a sú na druhom brehu života, odpoveď žijú – večnosť.

Read more ...

Pred pár dňami sa stala takáto vec. Potrebovala som poradiť a obvolala (alebo teda napísala som) mnohých známych. Väčšinou mi však odpovedali vetou: "Teraz nemám čas." Uvedomila som si, že aj ja Bohu hovorím často, že nemám čas.

Read more ...